Majstrovstvá Európy seniorov - 2017

Dátum: 
19.07.2017 - 10:00 to 26.07.2017 - 10:00

Naša výprava na tohtoročné ME bola skromnejšia. Reprezentovali nás iba dvaja pretekári, Alica Lichancová v kategórii žien, jednotlivkýň a Ján Szalay v kategórii mužov, jednotlivcov. Našťastie sa našim pretekárom podarilo kvalifikovať sa medzi najlepších 12 družstiev v súťaži zmiešaných štafiet. Takto sme mohli štartovať aj v ďalšej súťaži - v zmiešaných štafetách.
Tohtoročné ME boli výborne obsadené. Všetky krajiny sa zúčastnili s "A" tímami a s tým najlepším čo majú. Preto boli súťaže jednotlivcov veľmi vyrovnané. Svedčí o tom aj fakt, že napríklad v kvalifikačnej skupine mužov bol bodový rozdiel medzi prvým a posledným pretekárom v skupine len 78 bodov. Pretekári boli v podstate v rozostupe medzi jednotlivými umiestneniami priemerným rozdielom dvoch bodov.
Pre Alicu boli v takejto konkurencii pretekárky nad jej sily. V kvalifikácii skončila 23. Štartovalo 47 pretekárok a do finále sa nekvalifikovala.
Jano skončil v kvalifikácii 27. Štartovalo 56 pretekárov. Škoda priemerného výsledku v šerme. Pri tak malých bodových rozdieloch, v prípade lepšieho výsledku v tejto disciplíne, bola šanca kvalifikovať sa do finále. Takto však Jano zostal pred jeho bránami.
Do súťaže zmiešaných štafiet, kde sa kvalifikuje 12 najlepších tímov z Európy, sa podarilo kvalifikovať našim pretekárom na poslednom kvalifikačnom 12. mieste. Štartovali sme v zložení Alica a Jano. Pred štartom sa zo zdravotných dôvodov odhlásila štafeta Litvy a tak do súťaže vstúpilo 11 tímov. Ako už tradične býva zvykom, poradie zamiešala jazdecká disciplína. Nedarilo sa Poliakom, Francúzom a žiaľ aj našim pretekárom. Naši skončili nakoniec na peknom 10. mieste a podarilo sa im poraziť tím Francúzka. Len málo chýbalo k obhajobe minuloročného pekného 9. miesta. Potvrdili sme tým, že v zmiešaných štafetách konkurujeme aj podstatne silnejším tímom.
Podrobnejšie výsledky na: http://www.cardsys.hu/versenyek/2017eb/index.htm

Miesto_konania: 
Minsk - Bielorusko