Zomrel Ivan Luknár.

S ľútosťou v srdci si Vám dovoľujeme oznámiť, že dňa 22. 11. 2018 zomrel Ivan Luknár, úspešný moderný päťbojár a veľký nadšenec ideálov Pierra de Coubertin. Bol zakladateľom Slovenského výboru Pierra de Coubertin a významnou mierou sa pričinil o to, že Gymnázium v Piešťanoch nesie meno tohto velikána moderného olympizmu.

Ivan Luknár bol zakladateľom a podporovateľom moderného päťboja v Piešťanoch, profesne pôsobil ako pedagóg a neskôr aj ako dlhoročný riaditeľ Gymnázia Pierra de Coubertin v Piešťanoch. Školu viedol od roku 1992 do roku 2014. Neustále a neúnavne vštepoval svojim študentom lásku k športu a hodnotám olympizmu. Zúčastnil sa mnohých významných celosvetových podujatí Medzinárodného výboru Pierra de Coubertin, vrátane prestížnych medzinárodných fór škôl nesúcich meno Pierra de Coubertin.

Inšpirátor, učiteľ, športovec telom i duchom, šíriteľ športových hodnôt, Ivan Luknár bol uznávanou autoritou nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pre svoje večné ideály a  neskrotnú túžbu dokázať a zrealizovať aj nemožné sa stal jedinečným v našej päťbojárskej rodine. „Happy“, budeš nám chýbať!

 

Posledná rozlúčka so zosnulým sa bude konať dňa 26.11.2018 o 14.30 na cintoríne na Bratislavskej ceste v Piešťanoch.

 

Česť jeho pamiatke!