Jesenná Cena Dukly - Slovenský pohár mládeže a M - SR mládeže Prilepený v zozname

okt
05

Piate kolo Slovenského pohára v modernom päťboji a biathle, ktoré je zároveň aj M - SR v mládežníckych kategóriích U13 až U19 sa uskutočnilo v dňoch 4. - 5. októbra 2019 v Banskej Bystrici. Začalo sa šermom v piatok podvečer. Za účasti 13 šermiarov sa šermovalo na 3 zásahy. Následne sme sa v sobotu zobudili do upršaného rána. Výkonom na plavárni počasie nevadilo, na štart sa postavilo 74 pretekárov. Následne bol presun na "rovinku" problematickejší. Blato a drobný dážď boli všade. Treba pochváliť organizátorov, že pripravili veľké stany pod ktorými sa dalo ukryť.

Všetko najlepšie a mnoho zdravia pán Docent! Prilepený v zozname

5. októbra 2019 sa dožíva významného životného jubilea – 90 rokov – nestor slovenského moderného päťboja

Doc. PhDr. Dušan JURSÍK, CSc.

Jesenná cena Liptova Prilepený v zozname

sep
21

V Liptovskom Mikuláši prebehlo za účasti 42 pretekárov 4. kolo slovenského pohára mládeže v modernom päťboji. Začalo sa plávaním na krytej plavárni, potom sa zápolenie presunulo na ZŠ Miloša Janošku. Boli sme svedkami pekných výkonov a akčných súbojov mládežníkov.

Dátum:
sobota, 21. september 2019 - 9:00
Výsledky:
Liptovský Mikuláš
Posted By vlado čítať ďalej

MS v modernom päťboji seniorov a MS v Laser run pre kategóriu Elite. Prilepený v zozname

V maďarskom hlavnom meste, Budapešti, sa konali od 1.9. do 8.9.2019 MS v modernom päťboji a MS v Laser run. Medzinárodná únia sa rozhodla spojiť MS v týchto dvoch disciplínach a uskutočniť ich v jednom meste a v tom istom termíne. Podarilo sa tak zorganizovať najväčšie podujatie v doterajšej histórii moderného päťboja, na ktorom sa v oboch disciplínach zúčastnilo vyše 750 pretekárov zo 60 krajín sveta.

ME seniorov a kontinentálna kvalifikácia na OH 2020 v Tokiu Prilepený v zozname

Majstrovstvá Európy, ktoré sú zároveň aj kontinentálnou kvalifikáciou na OH 2020 v Tokiu, sa konajú od 6. do 11. augusta 2019 v anglickom Bath. V prvej súťaži, mix štafety, si dobre počínalo naše súrodenecké duo  Alica a Filip Lichancovi. V silnej konkurencii obsadili pekné 8. miesto, pričom porazili napr. aj silné družstvá Litvy a Maďarska. Gratuľujeme! Zviťazili Angličania pred štafetami Českej republiky a Talianska.

Zomrel plk. Mgr. Ján Vlčko Prilepený v zozname

P A R T E

Vo veku 84 rokov zomrel v Banskej Bystrici plk. Mgr. Ján Vlčko, bývalý dlhoročný člen Predsedníctva Československého zväzu moderného päťboja a Slovenského zväzu moderného päťboja.

Cena ŠK Grafon 2019 Prilepený v zozname

jún
22

Ďaľšie kolo Slovenského pohára sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši. Podujatie v ktorom sa na štart postavilo 47 pretakárov začalo šermom v sobotu ráno o 7.30. Pokračovali sme plávaním na krytej plavárni. Potom sme sa presunuli oproti do areálu firmy Grafon, kde nsaledoval beh a laserrun. Počasie vyšlo takmer na chlp, hneď po skončení laserrunu sme sa presunuli pod strechu pred krytú plaváreň a vyhlasovanie výsledkov prebehlo za dažďa, pričom tento prešiel do búrky a prietrže mračien. Takže tí čo sa ponáhľali zmokli len pri nastupovaní do áut ;)

Dátum:
piatok, 21. jún 2019 - 17:30 to sobota, 22. jún 2019 - 13:30
Výsledky:

Oznam o konaní Konferencie SZMP Prilepený v zozname

Rada SZMP podľa úlohy zo zápisu zasadnutia Rady SZMP č.2. zo dňa 17.05.2019, bodu 4. ods. b) a ods. c) tohto zápisu, zvoláva mimoriadnu Konferenciu SZMP podľa čl. 6. bod 6. , Stanov SZMP na deň 29. júna 2019, ktorá sa bude konať v Banskej Bystrici v priestoroch VŠC DUKLA na Hutnej ulici č.3. o 9:00 hod..

Preteky Európskeho pohára mládeže, Praha, ČR, 3. - 5.5.2019 Prilepený v zozname

Preteky Európskeho pohára mládeže pre dorast a mladších juniorov, ktoré boli súčasne otvorenými majstrovstvami ČR, boli dobrou previerkou pred ME pre tieto kategórie, ktoré sa konajú začiatkom júna v litevskom Kaunase. Slovensko na tomto EP reprezentovala štvorica pretekárov. U dievčat to boli Barbora Krnáčová a Zuzana Lutovská a u chlapcov Samuel Rychlý a Tomáš Krompaský. Naši mladí pretekári bojovali s podstatne staršími konkurentami statočne a dosiahli pekné výsledky. Podrobnejšie výsledky sú v prílohe.

3. kolo Svetového pohára seniorov - Székesfehérvár, Maďarsko, 1. - 5.5.2019 Prilepený v zozname

Tretieho kola SP seniorv 2019 sa zúčastnili aj dvaja naši pretekári, Alica Lichancová a Filip Lichanec. V konkurencii 179 pretekárov (mužov a žien) z 33 krajín súťaž dokončila iba Alica, ktorá sa umiestnila v skupine na 23. mieste a do finále nepostúpila. Filip pre chorobu zo súťaže po dvoch disciplínach odstúpil a súťaž nedokončil. Podrobnejšie výsledky na : http://www.uipmworld.org/event/uipm-2019-pentathlon-world-cup-1