Majstrovstvá SR kategórií U15 a U19

okt
12

V Banskej Bystrici sa za prekrásneho počasia konali 9. septembra 2021 po dlhej prestávke majstrovstvá slovenska. Predstavili sa pretekári v kategóriách U15 a U19.

 

Dátum: 
sobota, 9. október 2021 - 11:30
Výsledky: 
Miesto_konania: 
Banská Bystrica
Posted By vlado čítať ďalej

Alica Lichancová majsterkou Európy v triathle.

V španielskej Barcelone sa v týchto dňoch, 22.-25.septembra 2021, konajú ME v biathle, triathle a laser run-e. Slovensko reprezentujú naši pretekári v zložení Alica Lichancová - seniorky, David Matejov a Tomáš Krompaský - juniori, Ronald Štofan, Veronika Devečková a Linda Sýkorová - dorastenci. Hneď v prvý deň súťaží sme získali dve medaile. Majsterkou Európy sa stala v triathle Alica Lichancová. Druhú medailu, bronzovú, získala v triathle Veronika Devečková. Gratulujeme !!! a tešíme sa na ďalšie súťaže, mix štafety a laser run.

Volebná Konferencia SZMP

Volebná Konferencia do orgánov SZMP na funkčné obdobie 2022 - 2025, ktorá sa konala dňa 18. septembra 2021 v Banskej Bystrici, zvolila za predsedu SZMP p. Dušan Poláčka ml.. Výkonná Rada SZMP bude v tomto funkčnom období pracovať v 7 člennom zložení. Do výkonnej Rady SZMP boli zvolení - p. Dušan Poláček ml. (predseda), p. Vladimír Miller (medzinárodná komisia), p. Lucia Kršňáková (komisia pre tlač a médiá), p. Miroslava Doleželová (komisia mládeže), p. Vladimír Rengevič (IT a technická komisia), p. Tomáš Doležel (komisia mládeže a rozvoja MP), p. Ronald Chabreček (zástupca pretekárov).

Róbert Molnár - 80!!!

V týchto dňoch sa dožíva pekného životnho jubilea, 80 rokov, bývalý úspešný atlét, reprezentant Československa na 3 km prekážok, ktorý sa neskôr, s jemu vlastným veľkým zanietením, upísal modernému päťboju. Ako vedúci tréner v Centre talentovanej mládeže pri vtedajšej Slávii SVŠT Bratislava v oddiely moderného päťboja priviedol k päťboju a vychoval viacerých úspešných mládežníckych reprezentantov ČSSR v modernom päťboji.

Veľa zdravia a ešte mnoho šťastných rokov Robo!

Majstrovstvá Európy mladších juniorov a dorastu 2021

V Portugalsku, v meste Caldas da Rainha, sa od 28.8. do 5.9.2021 konali ME mladších juniorov a dorastu. Našim dvom zástupcom, Tomášovi Krompaskému a Davidovi Matejovi, sa príliš nedarilo. Obaja nepostúpili do finálových bojov. T. Krompaský skončil vo svojej skupine na 19.m. a finále mu tesne uniklo. Postupovalo zo skupiny do finále 18-násť pretekárov. D. Matejov vo svojej skupine skončil na 21.m..

Táto dvojica sa predstavila aj v súťaži štafiet. V nej obsadila nakoniec 10. miesto. Podrobnejšie výsledky sú na stránke UIPM.

Majstrovstvá sveta v biathle a triathle

Od 26. augusta do 29. augusta 2021 prebiehajú v nemeckom Wiedene Majstrovstvá sveta v biathle a triathle 2021. Dnes sa do súťaži zapojili aj naši pretekári, konkrétne v súťaži zmiešaných štafiet. V kategórii "elit"  U 15 sa naša štafeta v zložení L. Sýkorová a R. Štofan umiestnila na peknom 7. mieste a naša druhá štafeta v zložení V. Devečková a D. Devečka skončila na 12. mieste. Priebežné výsledky sú na webe UIPM. Zajtra a v nedeľu pokračujú súťaže v jednotlivcoch. Držíme palce!

Oznam o konaní volebnej Konferencie SZMP

Na základe rozhodnutia Rady SZMP č. 1/2021 sa bude dňa 18.09.2021 o 16:00 hod. v Banskej Bystrici konať volebná Konferencia SZMP do orgánov SZMP.

Moderný päťboj na OH v Tokiu

Vážení päťbojári a priaznivci päťboja,

v prílohe Vám predstavujeme možnosti, ako sa bližšie a komplexnejšie dozvedieť všetko o súťažiach v modernm päťboji na OH v Tokiu.

Držte palce modernému päťboju!

Konferencia SZMP 2021

Dňa 16. júna sa bude konať v Banskej Bystrici riadna Konferencia SZMP. Pozvánka s kľúčom delegátov sa nachádza v prílohe.

Sprístupnenie možostí pre športovú prípravu v kluboch

Slovenský olympijský a športový výbor na svojej stránke zosumarizoval podmienky pre športovú prípravu v kluboch po 10. máji 2021. Článok je prístupný na webe SOŠV na link:

https://www.olympic.sk/clanok/uvolnenie-opatreni-pre-sport-vychadza-z-re...

Stránky

Odoberať www.pentathlon.sk RSS